
Десять заповідей Януша Корчака для батьків
1. Не чекай, що твоя дитина буде такою, як ти, чи такою, як ти хочеш. Допоможи їй стати не тобою, а собою.
2. Не вимагай від дитини плати за все, що ти для неї зробив. Ти дав їй життя, як вона може віддячити тобі? Вона дасть життя іншому, той — третьому, і це незворотний закон вдячності.
3. Не зганяй на дитині свої образи, щоб у старості не їсти гіркий хліб. Бо що посієш, те й зійде.
4. Не стався до проблем дитини зверхньо. Життя дане кожному під силу, і будь упевнений, дитині воно важке не менше, ніж тобі, а може бути, і більше, оскільки у неї немає досвіду.
5. Не принижуй!
6. Не забувай, що найважливіші зустрічі людини — його зустрічі з дітьми. Звертай більше уваги на них — ми ніколи не можемо знати, кого ми зустрічаємо в дитині.
7. Не муч себе, якщо не можеш зробити щось для своєї дитини. Пам’ятай, для дитини зроблено недостатньо, якщо не зроблено все.
8. Дитина — це не тиран, який заволодіває всій твоїм життям, не тільки плід від плоті і крові. Це та дорогоцінна чаша, яку Життя дало тобі на зберігання і розвиток в ньому творчого вогню. Це розкріпачена любов матері і батька, у яких буде рости не “наша”, “своя” дитина, але душа, дана на зберігання.
9. Умій любити чужу дитину. Ніколи не роби чужій те, що не хотів би, щоб робили твоїй.
10. Люби свою дитину будь-якою — неталановитою, невдахою, дорослою. Спілкуючись з нею — радій, бо дитина — це свято, яке поки що з тобою.
Януш Корчак (пол. Janusz Korczak; справжнє ім’я пол. Henryk Goldszmit; 1878 — 1942) — видатний польський педагог, письменник, лікар і громадський діяч. Педагогічна діяльність Корчака заснована на формуванні в дитячому колективі і в окремих вихованців навичок самопізнання, самоконтролю, самоврядування. У роки окупації Польщі фашистської Німеччиною Корчак героїчно боровся за життя дітей у варшавському гетто, зaгинув в газових камерах Треблінки разом з 200 своїми вихованцями.
Звернення до батьків
Від втечі дитини з дому не застрахована жодна сім’я… Чому ж діти, які зростають без батьків, прагнуть знайти собі родину та домівку, а діти, що мають сім’ю, йдуть зі своїх родин? Це ніколи не піддається розумному поясненню. Це несподівано і страшно. Але завжди має причини, корені яких – у порушенні стосунків усередині родини. На жаль, батьки часто забувають про потреби дитини у щоденному повноцінному спілкуванні. Відмовками служать завантаженість на роботі, влаштування особистого життя, втома, а дитина, не відчуваючи турботи та любові, починає вважати себе непотрібною і зайвою.
Тому завжди ПАМ`ЯТАЙТЕ:
1.Дім – це тил, територія, на якій дитина має почувати себе безпечно та комфортно і відчувати турботу, захист, підтримку, розуміння з боку дорослих.
2.Дитина – це окрема особистість зі своїми почуттями, бажаннями, думками, потребами, які потрібно поважати, тому визнавайте право дитини на особисте життя, право на вибір друзів та діяльності.
3.У своїх виховних методах будьте послідовними, визначайте свої очікування та межі дозволеного, давайте настанови, але не карайте.
4.Не тисніть на дитину і не вимагайте від неї того, чого вона зробити не зможе. Реально оцінюйте можливості своєї дитини.
5.Говоріть та поводьте себе з дитиною так, щоб у неї не залишилося ніякого сумніву в тому, що ви керуєтеся турботою й тривогою за неї, а не бажанням відмахнутися чи образити.
6.Уважно слухайте дитину. Прагніть до того, аби дитина відчувала, що вона вам дорога і ви готові зрозуміти, прийняти її такою, якою вона є, зі всіма проблемами та негараздами.
7.Запропонуйте свою підтримку і допомогу. Спробуйте переконати дитину в тому, що її проблеми тимчасові та швидкоплинні.
8. Забезпечте емоційний комфорт вдома. Говоріть та дійте так, щоб дитина почувала себе у безпеці. Вона не повинна боятись розповісти вам про те, що вона відчуває.
9.Спробуйте поділитися з дитиною своїми життєвими досягненнями та невдачами, через які довелося пройти вам, і тоді їй буде легше відкрити свої таємниці, чекаючи поради та підтримки.
10.Приділяйте дитині час і увагу, залучайте її до своїх справ, беріть участь у житті дитини: шкільних заходах, спілкуванні з друзями тощо.
11.Будь-які зміни в поведінці дитини можуть бути маркерами певних складнощів (агресивність, замкнутість, реакції протесту, ігнорування батьків і їхніх прохань), тому будьте уважними до емоційного стану дитини.
12.Підтримка батьків – один із чинників успіху дитини. Створіть спокійну, сповнену позитивних емоцій і почуттів атмосферу. Використовуйте різні форми словесної і невербальної підтримки дитини.
13.Фізичні покарання – це показник вашої слабкості та безсилля.
14.Щоб повернути душевний спокій дитині, проявляйте більше ласки і турботи до неї. Будьте терплячими. Якщо батьки розуміють почуття і переживання дітей, приймають їх внутрішній світ, то тим самим допомагають дитині швидше впоратися зі своїми проблемами.
15.Любіть дитину не за те, що вона гарна, розумна, здібна, добре навчається, допомагає. Любіть її просто за те, що вона у вас є.
Пам’ятайте, що демонстрація уваги та любові, довірливі відносини і турбота здатні захистити дитину від багатьох неприємних і небезпечних ситуацій.
Успіхів вам!
За статистикою, в нашій країні щодня нещасні випадки призводять до загибелі 4 дітей, щотижня — цілого класу школярів і щороку — майже двох тисяч юних громадян!
Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека.
Незабаром літні канікули. На жаль, канікули не проходять без прикрих випадків (пожежі, утоплення), що виникають з вини дітей.
Легковажне поводження малечі з вогнем, водою, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки — першопричини сумних та трагічних наслідків.
Шановні батьки!
Не залишайте дітей без нагляду!
Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Це варто зусиль!
Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Знайдіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми про це. Пам’ятайте, що вимірюватимуться ці хвилини ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди — потрібно давати дітям чіткі рекомендації, як діяти в тій чи іншій ситуації.
Пам’ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!
Дії при хімічному та радіаційному зараженні
Послуги єМалятко
Щорічно в Україні народжується близько 400 тисяч немовлят. Раніше, щоб отримати необхідні послуги, батькам доводилося до 11 разів відвідувати установи, надавати близько 37 документів та витрачати на це все понад 10 годин. єМалятко надає можливість отримати бажані послуги за 20 хвилин за однією заявою в пологовому будинку, відділах ДРАЦС, ЦНАП або Порталі Дія.

Дії у випадку повені, паводка!!!



Звіт
щодо проведених заходів до Дня захисників і захисниць України
по Ясенській гімназії
З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, сприянню подальшому зміцненню патріотичного духу в Ясенській гімназії були проведені такі заходи:
08.10.2021 р. вчитель мистецтва провів з учнями пісенний батл «Сила нескорених».
11.10.2021 р. педагогом-організатором було проведено урок мужності «Сила нескорених або уклін вам, захисники України», де було запрошено воїнів АТО.
Класні керівники 1-4 класів провели акцію «Привітай тих, хто служить або смаколик захиснику», де учні створили листівки із солодким подарунком і передали українським солдатам.
Учні 5-7 класів написали та передали листи пораненим солдатам.
13.10.2021 р. було проведено виховний захід «Козацькому роду нема переводу», де взяли участь хлопчики школи в різних спортивних змаганнях.


Дії при вражені хімічному чи радіоактивному зараженні
Дії при НС чи війні

Сьогодні – монета, а завтра – ракета!
Зробіть свій внесок у перемогу, навіть якщо це лише 10 копійок.
Зараз у країні 14 мільярдів монет, які можуть перетворитися на потужну зброю та посилити нашу армію.
Ці монети можуть стати дронами, танками та ракетами.
Тому Національний банк України разом із партнерами оголосив мобілізацію монет.
Із 1 серпня по 31 жовтня 2022 року запрошуємо долучитися до благодійної акції "Смілива гривня", щоб зібрати кошти на допомогу ЗСУ.
Приносьте монети у відділення Ощадбанку, ПУМБу, Айбокс банку, Мотор-банку, Індустріалбанку та Банку Інвестицій та Заощаджень. Касири банків залюбки мобілізують ваші монети та направлять на спецрахунок НБУ. А НБУ відправить монети на фронт на допомогу нашим воїнам!
У межах акції "Смілива гривня" можна здавати монети, які перебувають в обігу. Це розмінні монети 10 та 50 копійок та монети номіналом 1, 2, 5, та 10 гривень. Банкноти в межах акції також приймають.
Пункти прийому монет у відділеннях банків за посиланням: https://promo.bank.gov.ua/brave-hryvnia/#rahunok
Важливий кожен внесок!
Детальніше про акцію читайте за посиланням: https://promo.bank.gov.ua/brave-hryvnia/
#СміливаГривня
Плакат 1
Продовжуємо Всеукраїнську мобілізацію монет!
Нагадуємо, 1 серпня стартувала благодійна акція зі збору монет «Смілива гривня». Це благодійна ініціатива, мета якої – об’єднати зусилля українців та зібрати кошти для допомоги українській армії. Акція триватиме до 31 жовтня 2022 року.
Які монети можна здавати?
У межах акції "Смілива гривня" можна здавати монети, які перебувають в обігу. Це розмінні монети 10 та 50 копійок та монети номіналом 1, 2, 5, та 10 гривень.
Банкноти в межах акції також приймають.
Як долучитися до акції?
Пункти мобілізації монет розташовані у відділеннях Ощадбанку, ПУМБу, Айбокс банку, Мотор-банку, Індустріалбанку та Банку Інвестицій та Заощаджень.
Пункти прийому монет у відділеннях банків за посиланням: https://promo.bank.gov.ua/brave-hryvnia/#rahunok
Занесіть зібрані монети та/або банкноти у найближче відділення одного з банків-партнерів та перекажіть кошти на спецрахунок НБУ для збору коштів на потреби армії.
Звертаємо увагу, що перелік відчинених відділень може постійно змінюватись залежно від ситуації. Також під час повітряної тривоги обслуговування у відділеннях не здійснюється.
Об’єднаймо наші зусилля заради майбутнього нашої країни!
Кожен може відправити свою гривню на фронт. Кожна монета – це ваш внесок в перемогу!
Детальніше про акцію читайте за посиланням: https://promo.bank.gov.ua/brave-hryvnia/
#СміливаГривня
Порядок
дій у випадку загрози виникнення повені, паводка
Повінь (водопілля) – фаза водного режиму річки, яка щороку повторюється в один і той самий період року, характеризується найбільшою водністю, високим і тривалим підйомом та спадом рівнів води у річці. Спостерігається у весняний період, коли сніг починає танути і рівень води у річках поступово піднімається.
Паводок – нетривале швидке підвищення водності річки, що утворюється під час інтенсивного танення снігу чи випадіння сильних дощів. На відміну від повені, паводки виникають нерегулярно.
Фактори небезпеки повеней та паводків: руйнування будинків та будівель, мостів; розмив залізничних та автомобільних шляхів; аварії на інженерних мережах; знищення посівів; жертви серед населення та загибель тварин.
Унаслідок повені, паводку починається просідання будинків та землі, виникають зсуви та обвали.
Дії у випадку загрози виникнення повені, паводка:
- сирени та переривчасті гудки підприємств та транспортних засобів - це сигнал “Увага всім”. Негайно ввімкніть радіоприймач або телевізор. Уважно слухайте інформацію про надзвичайну ситуацію та інструкції про порядок дій, не користуйтеся без потреби телефоном, щоб він був вільним для зв'язку з вами;
- зберігайте спокій, попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та літнім людям;
- дізнайтеся у місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування місце збору мешканців для евакуації та готуйтеся до неї;
- підготуйте документи, одяг, найбільш необхідні речі, запас продуктів харчування на декілька днів, медикаменти. Складіть все у валізу. Документи зберігайте у водонепроникному пакеті;
- від'єднайте всі споживачі електричного струму від електромережі, вимкніть газ;
- перенесіть більш цінні речі та продовольство на верхні поверхи або підніміть на верхні полиці;
- переженіть худобу, яка є у вашому господарстві, на підвищену місцевість.
- зачиніть усі вікна і двері, при необхідності забийте вікна та двері перших поверхів дошками або фанерою.
- покладіть паливно-мастильні і токсичні речовини у надійне місце (не доступне для впливу води), щоб не викликати забруднення навколишнього середовища.
Дії в зоні раптового затоплення під час повені, паводка:
- зберігайте спокій, уникайте паніки;
- швидко зберіть необхідні документи, цінності, ліки, продукти та інші необхідні речі;
- надайте допомогу дітям, інвалідам та літнім людям. Вони підлягають евакуації в першу чергу;
- по можливості негайно залиште зону затоплення.
- перед виходом з будинку вимкніть електро- та газопостачання, загасіть вогонь у грубах. Зачиніть вікна та двері, якщо є час – зачиніть вікна та двері першого поверху дошками (щитами);
- відчиніть хлів – дайте худобі можливість урятуватися;
- підніміться на верхні поверхи. Якщо будинок одноповерховий – займіть горішні приміщення;
- до прибуття допомоги залишайтеся на верхніх поверхах, дахах, деревах чи інших підвищеннях, сигналізуйте рятівникам, щоб вони мали змогу швидко вас знайти;
- перевірте, чи немає поблизу постраждалих, надайте їм, по можливості, допомогу;
- потрапивши у воду, зніміть із себе важкий одяг і взуття, відшукайте поблизу предмети, якими можна скористатися до одержання допомоги;
- не переповнюйте рятувальні засоби (катери, човни, плоти тощо).
Дії після повені, паводка:
- переконайтесь, що ваше житло не отримало внаслідок повені ніяких ушкоджень та не загрожує заваленням, відсутні провалини в будинку і навколо нього, не розбите скло і немає небезпечних уламків та сміття;
- не користуйтесь електромережею до повного осушення будинку;
- обов'язково кип'ятіть питну воду, особливо з джерел водопостачання, які були підтоплені;
- просушіть будинок, проведіть ретельне очищення та дезінфекцію забрудненого посуду, домашніх речей і прилеглої до будинку території;
- здійснюйте осушення затоплених підвальних приміщень поетапно, з розрахунку 1/3 об'єму води на добу;
- електроприладами можна користуватися тільки після їх ретельного просушування;
- заборонено вживати продукти, які були підтоплені водою під час повені. Позбавтеся від них та від консервації, що була затоплена водою і отримала ушкодження;
- усе майно, що було затопленим, підлягає дезінфекції;
- дізнайтеся у місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування адреси організацій, що відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.
Пам’ятайте, що до перевірки фахівцями стану електричної мережі вмикати електроприлади категорично забороняється.
Носіть гумові чоботи. Переконайтеся в тому, що електричні кабелі не входять і не контактують з водою. У затоплених місцях негайно вимикайте електроживлення на розподільних щитах, якщо ви цього ще не зробили. Якщо підлога біля електрощитка волога, накрийте її сухою дошкою і ставайте на неї. Щоб відімкнути електрику, скористайтеся сухою палицею. Про пошкодження або руйнування водопровідних, газових і каналізаційних магістралей негайно повідомте у відповідні комунальні служби та організації.
Не застосовуйте в їжу продукти харчування, що перебували у воді, до проведення перевірки санітарно-епідеміологічною службою та їх термічної обробки.
Колодязі з питною водою, що потрапили в зону затоплення, необхідно осушити для їх подальшої дезінфекції.
Шановні батьки, законні представники дітей!
Якщо у вас є факти недотримання законодавства щодо безпечності і комфортності перебування ваших дітей у закладі освіти, якості надання освітніх послуг, оцінювання учнів, організації інклюзивного навчання, ви можете сформувати і відправити в управління Державної служби якості освіти у Чернівецькій області відповідне звернення.
Звертаємо вашу увагу, що згідно з чинним законодавством у зверненні має бути зазначено:
-
прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання заявника (-ів),
-
викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.
Письмове звернення повинно містити підпис заявника та дату. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.
Ви можете скористатися зручним для вас способом, щоб заявити про порушення прав учасників освітнього процесу:
-
зателефонувати на «гарячу лінію» (0372) 57-20-04;
-
надіслати звернення на електронні скриньки chernivtsi@sqe.gov.ua, sqecv@ukr.net
-
завітати до нас на особистий прийом громадян, який відбувається щопонеділка та щоп’ятниціза адресою м. Чернівці, вул. Головна, 91 (попередній запис за телефоном 57-20-04).




Про Всеукраїнську програму
ментального здоров’я «Ти як?»
На виконання листа ДНУ ІМЗО МОНУ № 21/08-479 від 29.03.2023, повідомляємо вас, що в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською, старувала комунікаційна кампанія.
Мета кампанії – сприяти формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоров'я, дати розуміння та показати інструменти, які допоможуть українцям дбати про свій внутрішній стан.
У межах кампанії створено спеціальну сторінку: http://howareu.com (howareu_program), де запропоновані контакти, посилання, поради, продукти, техніки та методики, які допоможуть піклуватися про ментальне здоров'я – своє та людей поруч.
Дізнатися більше інформації про ментальне здоров’я можна також на сторінках у соціальних мережах:
-
Facebook – https://www.facebook.com/howareu.program
-
Instagram – https://www.instagram.com/howareu_program
-
YouTube – https://www.youtube.com/@howareu_program
-
Twitter – https://twitter.com/howareuprogram
-
Telegram – https://t.me/howareu_program
-
Viber – https://invite.viber.com/?g2=AQAyHzQp6XJwmVCkkkXeWJVdLF8eAQa8Pzq3 NYgcLWJGls3sN3tGibu5P%2BEH0rsb
Нагадуємо, що Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», ініційована Оленою Зеленською, має на меті допомогти українцям знайти джерело сили. Джерело внутрішнє, в собі, на рівні усвідомлення й визнання власного психічного стану та хоча б приблизної оцінки ступеня його кризовості. Піклування про ментальне здоров'я має стати звичною відповідальністю кожного. Також необхідно створити систему сервісів і послуг, які зможуть різними засобами та дієвими механізмами підтримати людину, коли вона не справляється самостійно.
Розробку та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я координує МОЗ України. Всесвітня організація охорони здоров’я – експертний партнер, виконавчий партнер – громадська організація «Безбар’єрність». Майданчиком для розробки та ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада при Кабінеті Міністрів України. Комунікаційна кампанія реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).