top of page

Річний звіт діяльності

ЗВІТ ДИРЕКТОРА ШКОЛИ ЗА 2015/2016 Н.Р.

ЗВІТ ДИРЕКТОРА ШКОЛИ ЗА 2016/2017 Н.Р.

ЗВІТ ДИРЕКТОРА ШКОЛИ ЗА 2017/2018 Н.Р.

ЗВІТ ДИРЕКТОРА ШКОЛИ ЗА 2018/2019 Н.Р.

ЗВІТ ДИРЕКТОРА ШКОЛИ ЗА 2019/2020 Н.Р.

ЗВІТ ДИРЕКТОРА ШКОЛИ ЗА 2020/2021 Н.Р.

ЗВІТ ДИРЕКТОРА ШКОЛИ ЗА 2021/2022 Н.Р.

Звіт

директора

Ясенської гімназії

Сторожинецької  міської ради

Гуцана Лазара Ілліча

за 2022/2023 навчальний рік

Людяність,сердечність,чуйність – цей моральний імунітет

проти зла здобувається лише тоді,коли людина в ранньому дитинстві

пройшла школу доброти, школу справді людських стосунків.

В.О. Сухомлинський.

                         Шановні присутні! Закінчився навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу закладу, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2022/2023 навчального року.

На цих загальних зборах ми керуємося Положен­ням про порядок звітування директора перед трудовим колективом, представниками громадського самоврядування закладу щодо своєї діяльності на посаді протягом навчаль­ного року, яке було затверджено наказом №178 від 23.03.2005 року Міністерством освіти і науки України.

Як директор гімназії у своїй діяльності протягом звітного періоду я керувалася  Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Національною доктриною розвитку освіти, Концепцією загальної середньої освіти, Концепцією розвитку психологічної служби системи освіти України, Статутом, Прави­лами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов'язками директора, законодавством Украї­ни, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника закладу загальної середньої освіти.

І.  ЗАГАЛЬНА  ІНФОРМАЦІЯ  ПРО  ГІМНАЗІЮ.  

         Будівля  гімназії  прийнята  в  експлуатацію  у  1891 р.,  у  якій  нараховується  9  класних  кімнат, бібліотека, їдальня, кабінет медичної сестри та кабінет директора.  Гімназія  розрахована  на  120  місць.  Проте, у зв’язку  із  зменшенням  наповнюваності  класів,  середня  наповнюваність  становить  8  учнів.

            У  2022/2023  н.р.  у  гімназії  навчалося  68  учнів  у  1-9  класах. 

    Варіативна складова освітньої програми  була  складена  з урахуванням  побажань  та  потреб  учнів  та  їх  батьків.  У  гімназії  працюють  16  педагогів   та  6  працівників  із  числа   обслуговуючого  персоналу.  ЗЗСО  користується  пічним опаленням,  зовнішніми та внутрішніми вбиральнями,  каналізаційною  системою, водогоном  місцевим (шкільним). Перша медична  допомога  надавалася   медичним  працівником  гімназії.

ІІ.  КАДРОВЕ  ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ.

Реалізуючи аналітико-оцінну функцію роботи з педкадрами, адміністрація гімназії здійснює постійний аналіз якісного та кількісного складу педагогічних працівників навчального закладу, що дозволяє простежити тенденції забезпечення кадрами, визначити потребу в педагогах, виявити рівень професійних можливостей та утруднень.

У 2022/2023 навчальному році план курсової перепідготовки виконаний. Курси підвищення кваліфікації пройшли всі вчителі згідно графіка.

Підвищенню та удосконаленню методичної майстерності вчителів завжди сприяє чергова атестація. Результати засвідчили, що рівень педагогічної майстерності вчителів значно підвищився. У 2022/2023 навчальному році було атестовано 5 вчителів: Піць К.А., Скавуляк Г.Р., Полянська М.К., Єврейнова І.І., Москалюк Л.О.

На педагогічній раді у грудні  2022 року затверджено графік підвищення кваліфікації вчителів протягом 2023 року при ІППОЧО, згідно регістрації.     

Таким чином якісний склад педагогічного колективу змінився:

  • вища категорія 3 вчителів;

  • перша категорія 7 вчителі;

  • друга категорія 2 вчителів;

  • спеціаліст 4 учителі.

ІІІ. МЕТОДИЧНА РОБОТА

Методична робота в гімназії була спланована та відзначалася новими підходами й мірою доцільності. Всі педагогічні працівники були охоплені різними формами методичної роботи.

Для забезпечення відповідних умов для розв’язання науково-методичної проблеми у гімназії було створено таку мережу:

- ПС вчителів гуманітарного циклу (керівник Д. Палош);

- ПС класних керівників (керівник Я.С. Вельничук);

-ПС вчителів початкових класів  (керівник Н.Г. Сакало);

- ПС вчителів природничо-математичного циклу (керівник І.І. Єврейнова);

- ПС вчителів художньо-естетичного циклу (керівник Т.М. Бендас).         

 Робота профспілкових спільнот була спрямована на удосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вчителів, методики проведення уроку. Діяльність ПС було сплановано на основі Річного плану роботи гімназії та перспективної Програми розвитку гімназії, Освітньої програми.

Відповідно до планів роботи, складених у вересні 2022 року, на засіданнях ПС обговорювалися актуальні проблеми навчання і виховання учнів, що випливали з формулювання і змісту науково-методичної проблеми гімназії. Кожне шкільне методичне об'єднання провело не менше 4 засідань, робота яких будувалася за окремими планами. На запланованих засіданнях методичних об’єднань обговорювалися як організаційні питання (рекомендації МОНУ щодо викладання і вивчення навчальних предметів у 2022/2023 навчальному році, зміни у навчальних програмах, підготовка і проведення олімпіад, предметних тижнів, проведення контрольних зрізів, погодження завдань для державної підсумкової атестації), так і науково-методичні питання.

Належна робота здійснюється в напрямку підвищення фахової майстерності вчителів у ході курсової підготовки, яка відбувається згідно графіку в ІППОЧО очно-дистанційно та всі отримали свідоцтва про проходження курсів.

IV. НАВЧАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ УЧНІВ

Протягом 2022/2023 навчального року робота педколективу була спрямована на компетентнісне навчання і виховання школярів. Велика увага у школі приділяється охопленню дітей навчанням. Станом на 5 вересня 2022 року всі діти мікрорайону школи були охоплені навчанням (68 учнів).

На кінець 2022/2023 навчального року в гімназії було 65 учнів.  Переведено до наступних класів 56 учнів, відраховано з гімназії 9 випускників дев’ятого класу.

Учні показали непогані результати успішності в кінці навчального року.

Протягом року було вивчено питання пошуку, педагогічної підтримки та стимулювання інтелектуально й творчо обдарованих дітей. Питання з даної проблеми обговорювалися на засіданнях шкільних ПС, розроблені методичні рекомендації для педагогічних працівників та батьків з питань роботи з обдарованими дітьми.

Педагогічний колектив гімназії значну увагу приділяє роботі з обдарованими дітьми. Проводились дослідження рівня навчальних досягнень учнів з різних предметів. Результати зрізів знань учнів 5-8 класів свідчать, що програмовий матеріал загалом засвоєно задовільно, більшість учнів володіє навчально-інтелектуальними навичками і вміннями.

V. ВИХОВНА ДІЯЛЬНІСТЬ ГІМНАЗІЇ

Педагогічний  колектив  спільно  з  батьківською  громадськістю  працював  над    проблемою  : «Народознавство, як засіб патріотичного виховання».  З  метою  реалізації  цієї  проблеми  робота  гімназії  була  спрямована   згідно  з  такими  напрямами :

  • Морально-етичне  виховання

  • Превентивне  виховання

  • Художньо-естетичне  виховання

  • Громадянсько-патріотичне  виховання

  • Трудове  виховання

  • Фізичне  виховання і пропаганда  здорового  способу  життя

  • Екологічне  виховання

   На  протязі  навчального  року  учні  гімназії  приймали  активну  участь  у     районних  заходах, святах,  урочистостях,  конкурсах.  В  гімназії  на  протязі  року  було  проведено  ряд  традиційних  заходів  виховного  характеру,  а  саме:

  • Свято  першого  дзвоника

  • День  учителя

  • Андріївські  вечорниці,

  • Свято  Миколая

  •  День Збройних  сил України

  • Новорічні,  різдвяні  свята

  • До  Дня  трагедії  Крут ,

  • День  пам’яті  О.Танявського

 

Але у зв’язку із повномасштабним вторгненням РФ рядзаходів було проведено дистанційно.

         Крім  того,  в арсеналі  заходів  виховної  роботи  з  учнями  залишаються  предметні  тижні,  тематичні  вечори,  пам’ятні  дати,  ювілеї, акції  милосердя,  місячники  благоустрою,  озеленення.

        Значну  роль  у  демократизації  шкільного  життя  відіграє  учнівське  самоврядування,  яким  керувала  учнівська  рада  гімназії  під  керівництвом  педагога-організатора  Крістіни ПІЦЬ найбільш  відчутна  роль  учнівського  самоврядування  в організації  чергування  по  гімназії,  прибирання  навчальних  приміщень,  закріпленої  за    класами  території  гімназії,  відвідування  навчальних  занять.  Не  рідше  2-3  разів  на  загальношкільних  лінійках  підводяться  підсумки  змагань,  проведених  акцій,  конкурсів,  предметних  тижнів,  календарних  та  ювілейних  дат  та  подій.  Також  на    лінійках  підводяться  підсумки  участі  учнів  у  предметних  олімпіадах,  конкурсах,  спортивних  змаганнях.

VІ. СТАН ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ.

 Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час освітнього процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», кодексу Цивільного захисту, Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій освітнього процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації гімназії. Наказом по гімназії призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки. життєдіяльності у закладі, створено службу з охорони праці, сплановані заходи.

На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями,   спортивними змаганнями.

У гімназіїЇ в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет  має необхідну інструкцію з питань безпеки життєдіяльності.  Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на нарадах при директорові.    Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання.

VІІ. РОБОТА  З  ПРОФІЛАКТИКИ ПРАВОПОРУШЕНЬ

 Проводиться робота  з  профілактики правопорушень та запобігання злочинності серед учнівської молоді, протидії насильству, жорстокому поводженню.

         Видано накази:

 «Про заборону тютюнокуріння у гімназії».

 «Про створення комісії для розслідування нещасних випадків».

 «Про відповідальність за збереження життя та здоров'я учасників освітнього процесу».

 « Про посилення профілактичної роботищодо попередження суїцидальної поведінки серед учнів ».

 « Про посилення профілактичної роботи  щодо запобіганнябулінгу та домашнього насильства на 2023 рік ».

ІХ.  СПІВПРАЦЯ   З  БАТЬКАМИ.

         Поєднання  зусиль гімназії  і  сім’ї  у  здійсненні  завдань  освітнього процесу – запорука  успіху.  Саме  на  таку  співпрацю  націлює  адміністрація  гімназії  педагогічний  колектив.  Саме  у  тісній  співпраці  можна  створити  найсприятливіші  умови  для  самореалізації  дитини.  Батьки  є  соціальними  замовниками  гімназії, а тому  приймають  активну  участь  у  вирішенні  проблем  ЗЗСО:  візьмемо ,  залучення  дітей  до  участі  у  факультативах,  виборі  навчальних  курсів,    а  також  у підготовці  та проведенні    різних  свят,  виховних  заходів.

             Визначальна  роль  у  підтриманні  тісної  співпраці  з  батьками  належить  класним керівникам,  які  у  своїй  більшості  вміло  будують  цю  роботу.

             Однією  з  традиційних  форм  роботи  з  батьками  в  гімназії  є  батьківські  збори.  Тематика  зборів  підбирається  з урахуванням  вікових  особливостей  дітей. 

             Батьки  приймають  активну  участь  у  підготовці  навчальних  приміщень  до  нового  навчального  року,  у проведенні  поточних  ремонтів  класів, придбанні  віконних  штор,  замків.  Незаперечна  роль  у  тісній  співпраці  гімназії  і  сім’ї  належить  батьківському  комітету  гімназії ,  який  працює  досить  продуктивно,  в полі  зору  якого  перебувають  життєво  важливі  питання.  Зокрема,  харчування  школярів,  медичне  обслуговування,  стан  здоров’я  та  оздоровлення  дітей,  створення  нормальних  санітарно-гігієнічних  умов  для  навчання,  психологічний  клімат  і  міжособистісні  стосунки  між  учнями  у  класних  колективах,  відпочинок    учнів  та  багато   інших  питань.

          Дякуючи     працівникам освітнього закладу, в  гімназії були зроблені косметичні ремонти класів. коридорів.  

          Постійно прибирається та обкошується вся територія навчального закладу (двірник   та техпрацівники).    Велика увага приділяється щодо дотримання санітарно-гігієнічного стану в закладі. Так, постійно в кабінетах дотримується температурний режим. Заклад забезпечений меблями, у тому числі різних ростових груп. Обладнання більшості навчальних кабінетів дозволяє гнучко використовувати простір під час освітнього процесу.  Необхідно зазначити, що вчителі проводять профілактичну роботу щодо дотримання гігієнічних норм, бесіди з учнями щодо важливості дотримання таких норм, на уроках біології та основ здоров’я з питань гігієни проходить актуалізація знань, в класних кабінетах наявні інформаційні плакати.       З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), створення безпечних умов для учасників освітнього процесу освітній заклад забезпечено засобами дезінфекції та особистого захисту: масками, рукавичками, антисептиками, миючими речовинами, щитками, одноразовими рушниками.   Більшість представників шкільної спільноти та гості школи зазначають, що в закладі перебувати комфортно. Простір організований доцільно.  

Х. УПРАВЛІННЯ  ЗЗСО

Управління  ЗЗСО  здійснюється  відповідно  до  річного  плану  роботи  гімназії,  освітньої програми та  нормативних  документів   Міністерства         освіти ,  Департаменту  освіти і науки   і  Відділу освіти   Сторожинецької  міської ради. 

        У  гімназії  є в наявності  всі  нормативно-правові  документи,  що  регламентують  діяльність  закладу,  зокрема  Статут школи,  Ліцензія  на  право  діяльності,  Правила  внутрішнього  трудового  розпорядку  та  інші.

          Контроль -  це  важлива  складна  та  об’єктивно  необхідна  функція  управління.  У  гімназії ефективність  здійснення  контролю  зумовлює  якість  реальних  і  подальше  прогнозування  бажаних  показників  розвитку  закладу  освіти,  його  освітнього   процесу  та  діяльності  всього  шкільного  колективу.

               Контроль  дозволяє  тримати  в  полі  зору  управління  найважливіші  питання  гімназії,  своєчасно  реагувати  на  відхилення  від  норми  та  негативні  явища,  знаходити    невикористані  резерви,  підтримувати  оптимально  трудову  атмосферу  в колективі.

                 Адміністрація  використовує  різноманітні  форми  контролю  за станом  навчально-виховного  процесу, передусім  такі  традиційні,  як  вивчення  викладання  стану  предметів  та  виконання  навчальних  планів  і програм,  перевірка  стану  ведення  класних  журналів.  Учнівських  щоденників, тощо.

           Під  час  проведення  внутрішкільного  контролю  за  рівнем  викладання  навчальних  предметів  проводиться  моніторингове  дослідження ,  аналіз.  Аналіз  результатів  ВК  обговорюється  на  засіданнях  педагогічних рад,  нарадах при  директорі.  Крім  контролю  за  рівнем  знань  і навчальних  досягнень, проводяться  систематичні  дослідження  стану  відвідування  навчальних  занять  та  навчальної  дисципліни.

            Після  І та  ІІ семестру  навчального  року  готуються  і  видаються  аналітичні  накази  з приводу  стану  відвідування  учнями  гімназії  навчальних занять.  Це  є також  важливим  чинником  оцінки  роботи  класного  керівника.

            Адміністрація  гімназії  прагне  демократизувати  свій  стиль  керівництва,  при  цьому  приймаючи  власні  рішення  із  врахуванням  думки    педагогічного колективу  й  інтересів  справи,  створюється  такий  мікроклімат,  коли  успіхи  кожного  сприймаються  позитивно .  ініціатива  й  самостійність  підтримуються,  повноваження  делегуються.  Я як  директор  гімназії,  у своїй  роботі  з  працівниками  гімназії дотримуюсь  партнерського  стилю  керівництва.  Проблеми  спільно  обговорюються,  виробляються  різні  варіанти   рішення,  з  них  обирається   найбільш  оптимальний,  затверджується  і  в  подальшому  реалізується.

             В практиці  роботи  адміністрації  гімназії домінуючими  є  наради,  індивідуальні  бесіди,  інформування,  звітування.  Контроль  здійснюється  не  заради  пошуку  винних,  а  задля  позитивного  кінцевого  результату.  Завдяки  такому  стилю  керівництва  в  ЗЗСО  залишається  мінімум  агресивності, наявне  творче  вирішення  справ,  переважають  такі  методи,  як  порада,  особистий  приклад,  похвала,  шанобливе ставлення  до  людей ,   вимогливість  поєднується  із  справедливістю,  спілкування  ввічливе,  рідко  з нотками  наказування.  Учителі  мають  більше  самостійності,  що  відповідає  їх  кваліфікації  і  характеру  роботи,  створюються  необхідні  умови  для  самореалізації. 

 

ХІ.ПРІОРИТЕТНІ ЗАВДАННЯ, ЦІЛІ ГІМНАЗІЇ В НОВОМУ

НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

  • Впровадження нового Державного стандарту початкової освіти відповідно до Концепції Нової української школи;

  • впровадження інформаційних та комунікаційних технологій, комп’ютеризації  гімназії;

  •  активізація роботи з питань виховання громадської свідомості учнів, шкільного самоврядування, формування патріотизму, громадянських і конституційних обов’язків, поваги до державних символів України, національної ідеї;

  • зміцнення матеріально-технічної бази школи, ремонт будівлі школи;

  • створення безпечних умов   для проведення освітнього процесу.

Завершуючи свій виступ, хочу запевнити вас, що я завжди намагатимусь реагувати на всі ваші звернення, зміцнювати ту атмосферу довіри, партнерства, яка вже склалася в колективі вчителів, батьків та учнів. І надалі як директор школи докладатиму всіх зусиль, щоб спільними зусиллями досягати нових успіхів у навчанні та вихованні учнів.

    

 

                          Директор гімназії                   Лазар ГУЦАН

ЗВІТ ДИРЕКТОРА ШКОЛИ ЗА 2023/2024 Н.Р.

Звіт

директора

Ясенської гімназії

Сторожинецької  міської ради

Гуцана Лазара Ілліча

за 2023/2024 навчальний рік

                         Доброго дня! Закінчився навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу закладу, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2023/2024 навчального року.

На цих загальних зборах ми керуємося Положен­ням про порядок звітування директора перед трудовим колективом, представниками громадського самоврядування закладу щодо своєї діяльності на посаді протягом навчаль­ного року, яке було затверджено наказом №178 від 23.03.2005 року Міністерством освіти і науки України.

Як директор гімназії у своїй діяльності протягом звітного періоду я керувалася  Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Національною доктриною розвитку освіти, Концепцією загальної середньої освіти, Концепцією розвитку психологічної служби системи освіти України, Статутом, Прави­лами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов'язками директора, законодавством Украї­ни, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника закладу загальної середньої освіти.

І.  ЗАГАЛЬНА  ІНФОРМАЦІЯ  ПРО  ГІМНАЗІЮ.  

         Будівля  гімназії  прийнята  в  експлуатацію  у  1891 р.,  у  якій  нараховується  9  класних  кімнат, бібліотека, їдальня, кабінет медичної сестри та кабінет директора.  Гімназія  розрахована  на  120  місць.  Проте, у зв’язку  із  зменшенням  наповнюваності  класів,  середня  наповнюваність  становить  7  учнів.

            У  2023/2024  н.р.  у  гімназії  навчалося  60  учнів  у  1-9  класах. 

    Варіативна складова освітньої програми  була  складена  з урахуванням  побажань  та  потреб  учнів  та  їх  батьків.  У  гімназії  працюють  15  педагогів   та  4  працівника  із  числа   обслуговуючого  персоналу.  ЗЗСО  користується  пічним опаленням,  зовнішніми та внутрішніми вбиральнями,  каналізаційною  системою, водогоном  місцевим (шкільним).

 

ІІ.  КАДРОВЕ  ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ.

Реалізуючи аналітико-оцінну функцію роботи з педкадрами, адміністрація гімназії здійснює постійний аналіз якісного та кількісного складу педагогічних працівників навчального закладу, що дозволяє простежити тенденції забезпечення кадрами, визначити потребу в педагогах, виявити рівень професійних можливостей та утруднень.

У 2023/2024 навчальному році план курсової перепідготовки виконаний. Курси підвищення кваліфікації пройшли всі вчителі згідно графіка.

Підвищенню та удосконаленню методичної майстерності вчителів завжди сприяє чергова атестація. Результати засвідчили, що рівень педагогічної майстерності вчителів значно підвищився. У 2023/2024 навчальному році було атестовано 3 вчителів: Вельничук Я.С., Сакало Н.Г., Міхай В.І.

На педагогічній раді у грудні  2023 року затверджено графік підвищення кваліфікації вчителів протягом 2024 року при ІППОЧО, згідно регістрації.     

Таким чином якісний склад педагогічного колективу змінився:

  • вища категорія 3 вчителів;

  • перша категорія 6 вчителі;

  • друга категорія 3 вчителів;

  • спеціаліст 3 учителі.

ІІІ. МЕТОДИЧНА РОБОТА

Методична робота в гімназії була спланована та відзначалася новими підходами й мірою доцільності. Всі педагогічні працівники були охоплені різними формами методичної роботи.

Для забезпечення відповідних умов для розв’язання науково-методичної проблеми у гімназії було створено таку мережу:

- ПС вчителів суспільно-гуманітарного циклу (керівник М.К. Полянська);

- ПС класних керівників (керівник Я.С. Вельничук);

-ПС вчителів початкових класів  (керівник Н.Г. Сакало);

- ПС вчителів природничо-математичного циклу (керівник І.І. Єврейнова);

- ПС вчителів художньо-естетичного циклу (керівник Т.М. Шмиговата);

- ПС вчителів НУШ (Коцик І.О.)         

 Робота профспілкових спільнот була спрямована на удосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вчителів, методики проведення уроку. Діяльність ПС було сплановано на основі Річного плану роботи гімназії та перспективної Програми розвитку гімназії, Освітньої програми.

Відповідно до планів роботи, складених у вересні 2023 року, на засіданнях ПС обговорювалися актуальні проблеми навчання і виховання учнів, що випливали з формулювання і змісту науково-методичної проблеми гімназії. Кожне шкільне методичне об'єднання провело не менше 4 засідань, робота яких будувалася за окремими планами. На запланованих засіданнях методичних об’єднань обговорювалися як організаційні питання (рекомендації МОНУ щодо викладання і вивчення навчальних предметів у 2023/2024 навчальному році, зміни у навчальних програмах, підготовка і проведення олімпіад, предметних тижнів, проведення контрольних зрізів, погодження завдань для державної підсумкової атестації), так і науково-методичні питання.

Належна робота здійснюється в напрямку підвищення фахової майстерності вчителів у ході курсової підготовки, яка відбувається згідно графіку в ІППОЧО очно-дистанційно та всі отримали свідоцтва про проходження курсів.

IV. НАВЧАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ УЧНІВ

Протягом 2023/2024 навчального року робота педколективу була спрямована на компетентнісне навчання і виховання школярів. Велика увага у школі приділяється охопленню дітей навчанням. Станом на 5 вересня 2023 року всі діти мікрорайону школи були охоплені навчанням (62 учнів).

На кінець 2023/2024 навчального року в гімназії було 60 учнів.  Переведено до наступних класів 57 учнів, відраховано з гімназії 3 випускників дев’ятого класу.

Учні показали непогані результати успішності в кінці навчального року.

Протягом року було вивчено питання пошуку, педагогічної підтримки та стимулювання інтелектуально й творчо обдарованих дітей. Питання з даної проблеми обговорювалися на засіданнях шкільних ПС, розроблені методичні рекомендації для педагогічних працівників та батьків з питань роботи з обдарованими дітьми.

Педагогічний колектив гімназії значну увагу приділяє роботі з обдарованими дітьми. Проводились дослідження рівня навчальних досягнень учнів з різних предметів. Результати зрізів знань учнів 5-8 класів свідчать, що програмовий матеріал загалом засвоєно задовільно, більшість учнів володіє навчально-інтелектуальними навичками і вміннями.

V. ВИХОВНА ДІЯЛЬНІСТЬ ГІМНАЗІЇ

Педагогічний  колектив  спільно  з  батьківською  громадськістю  працював  над    проблемою  : «Народознавство, як засіб патріотичного виховання».  З  метою  реалізації  цієї  проблеми  робота  гімназії  була  спрямована   згідно  з  такими  напрямами :

  • Морально-етичне  виховання

  • Превентивне  виховання

  • Художньо-естетичне  виховання

  • Громадянсько-патріотичне  виховання

  • Трудове  виховання

  • Фізичне  виховання і пропаганда  здорового  способу  життя

  • Екологічне  виховання

   На  протязі  навчального  року  учні  гімназії  приймали  активну  участь  у     районних  заходах, святах,  урочистостях,  конкурсах.  В  гімназії  на  протязі  року  було  проведено  ряд  традиційних  заходів  виховного  характеру,  а  саме:

  • Свято  першого  дзвоника

  • День  учителя

  • Андріївські  вечорниці,

  • Свято  Миколая

  •  День Збройних  сил України

  • Новорічні,  різдвяні  свята

  • До  Дня  трагедії  Крут ,

  • День  пам’яті  О.Танявського

  • День  пам’яті  героя України Андрія Коцика

  • Свято останього дзвоника

Такаож було відкрито меморіальну дошку Герою України Андрію Коцику, яка розміщена на фасаді закладу.

         Крім  того,  в арсеналі  заходів  виховної  роботи  з  учнями  залишаються  предметні  тижні,  тематичні  вечори,  пам’ятні  дати,  ювілеї, акції  милосердя,  місячники  благоустрою,  озеленення.

        Значну  роль  у  демократизації  шкільного  життя  відіграє  учнівське  самоврядування,  яким  керувала  учнівська  рада  гімназії  під  керівництвом  педагога-організатора  Крістіни ПІЦЬ найбільш  відчутна  роль  учнівського  самоврядування  в організації  чергування  по  гімназії,  прибирання  навчальних  приміщень,  закріпленої  за    класами  території  гімназії,  відвідування  навчальних  занять.  Не  рідше  2-3  разів  на  загальношкільних  лінійках  підводяться  підсумки  змагань,  проведених  акцій,  конкурсів,  предметних  тижнів,  календарних  та  ювілейних  дат  та  подій.  Також  на    лінійках  підводяться  підсумки  участі  учнів  у  предметних  олімпіадах,  конкурсах,  спортивних  змаганнях.

VІ. СТАН ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ.

 Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час освітнього процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», кодексу Цивільного захисту, Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій освітнього процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації гімназії. Наказом по гімназії призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки. життєдіяльності у закладі, створено службу з охорони праці, сплановані заходи.

На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями,   спортивними змаганнями.

У гімназіїЇ в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет  має необхідну інструкцію з питань безпеки життєдіяльності.  Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на нарадах при директорові.    Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання.

VІІ. РОБОТА  З  ПРОФІЛАКТИКИ ПРАВОПОРУШЕНЬ

 Проводиться робота  з  профілактики правопорушень та запобігання злочинності серед учнівської молоді, протидії насильству, жорстокому поводженню.

         Видано накази:

 «Про заборону тютюнокуріння у гімназії».

 «Про створення комісії для розслідування нещасних випадків».

 «Про відповідальність за збереження життя та здоров'я учасників освітнього процесу».

 « Про посилення профілактичної роботищодо попередження суїцидальної поведінки серед учнів ».

 « Про посилення профілактичної роботи  щодо запобіганнябулінгу та домашнього насильства на 2024 рік ».

ІХ.  СПІВПРАЦЯ   З  БАТЬКАМИ.

         Поєднання  зусиль гімназії  і  сім’ї  у  здійсненні  завдань  освітнього процесу – запорука  успіху.  Саме  на  таку  співпрацю  націлює  адміністрація  гімназії  педагогічний  колектив.  Саме  у  тісній  співпраці  можна  створити  найсприятливіші  умови  для  самореалізації  дитини.  Батьки  є  соціальними  замовниками  гімназії, а тому  приймають  активну  участь  у  вирішенні  проблем  ЗЗСО:  візьмемо ,  залучення  дітей  до  участі  у  факультативах,  виборі  навчальних  курсів,    а  також  у підготовці  та проведенні    різних  свят,  виховних  заходів.

             Визначальна  роль  у  підтриманні  тісної  співпраці  з  батьками  належить  класним керівникам,  які  у  своїй  більшості  вміло  будують  цю  роботу.

             Однією  з  традиційних  форм  роботи  з  батьками  в  гімназії  є  батьківські  збори.  Тематика  зборів  підбирається  з урахуванням  вікових  особливостей  дітей. 

             Батьки  приймають  активну  участь  у  підготовці  навчальних  приміщень  до  нового  навчального  року,  у проведенні  поточних  ремонтів  класів, придбанні  віконних  штор,  замків.  Незаперечна  роль  у  тісній  співпраці  гімназії  і  сім’ї  належить  батьківському  комітету  гімназії ,  який  працює  досить  продуктивно,  в полі  зору  якого  перебувають  життєво  важливі  питання.  Зокрема,  харчування  школярів,  медичне  обслуговування,  стан  здоров’я  та  оздоровлення  дітей,  створення  нормальних  санітарно-гігієнічних  умов  для  навчання,  психологічний  клімат  і  міжособистісні  стосунки  між  учнями  у  класних  колективах,  відпочинок    учнів  та  багато   інших  питань.

          Дякуючи     працівникам освітнього закладу, в  гімназії були зроблені косметичні ремонти класів. коридорів.  

          Постійно прибирається та обкошується вся територія навчального закладу (двірник   та техпрацівники).    Велика увага приділяється щодо дотримання санітарно-гігієнічного стану в закладі. Так, постійно в кабінетах дотримується температурний режим. Заклад забезпечений меблями, у тому числі різних ростових груп. Обладнання більшості навчальних кабінетів дозволяє гнучко використовувати простір під час освітнього процесу.  Необхідно зазначити, що вчителі проводять профілактичну роботу щодо дотримання гігієнічних норм, бесіди з учнями щодо важливості дотримання таких норм, на уроках біології та основ здоров’я з питань гігієни проходить актуалізація знань, в класних кабінетах наявні інформаційні плакати.       З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), створення безпечних умов для учасників освітнього процесу освітній заклад забезпечено засобами дезінфекції та особистого захисту: масками, рукавичками, антисептиками, миючими речовинами, щитками, одноразовими рушниками.   Більшість представників шкільної спільноти та гості школи зазначають, що в закладі перебувати комфортно. Простір організований доцільно.  

Х. УПРАВЛІННЯ  ЗЗСО

Управління  ЗЗСО  здійснюється  відповідно  до  річного  плану  роботи  гімназії,  освітньої програми та  нормативних  документів   Міністерства         освіти ,  Департаменту  освіти і науки   і  Відділу освіти   Сторожинецької  міської ради. 

        У  гімназії  є в наявності  всі  нормативно-правові  документи,  що  регламентують  діяльність  закладу,  зокрема  Статут школи,  Ліцензія  на  право  діяльності,  Правила  внутрішнього  трудового  розпорядку  та  інші.

          Контроль -  це  важлива  складна  та  об’єктивно  необхідна  функція  управління.  У  гімназії ефективність  здійснення  контролю  зумовлює  якість  реальних  і  подальше  прогнозування  бажаних  показників  розвитку  закладу  освіти,  його  освітнього   процесу  та  діяльності  всього  шкільного  колективу.

               Контроль  дозволяє  тримати  в  полі  зору  управління  найважливіші  питання  гімназії,  своєчасно  реагувати  на  відхилення  від  норми  та  негативні  явища,  знаходити    невикористані  резерви,  підтримувати  оптимально  трудову  атмосферу  в колективі.

                 Адміністрація  використовує  різноманітні  форми  контролю  за станом  навчально-виховного  процесу, передусім  такі  традиційні,  як  вивчення  викладання  стану  предметів  та  виконання  навчальних  планів  і програм,  перевірка  стану  ведення  класних  журналів.  Учнівських  щоденників, тощо.

           Під  час  проведення  внутрішкільного  контролю  за  рівнем  викладання  навчальних  предметів  проводиться  моніторингове  дослідження ,  аналіз.  Аналіз  результатів  ВК  обговорюється  на  засіданнях  педагогічних рад,  нарадах при  директорі.  Крім  контролю  за  рівнем  знань  і навчальних  досягнень, проводяться  систематичні  дослідження  стану  відвідування  навчальних  занять  та  навчальної  дисципліни.

            Після  І та  ІІ семестру  навчального  року  готуються  і  видаються  аналітичні  накази  з приводу  стану  відвідування  учнями  гімназії  навчальних занять.  Це  є також  важливим  чинником  оцінки  роботи  класного  керівника.

            Адміністрація  гімназії  прагне  демократизувати  свій  стиль  керівництва,  при  цьому  приймаючи  власні  рішення  із  врахуванням  думки    педагогічного колективу  й  інтересів  справи,  створюється  такий  мікроклімат,  коли  успіхи  кожного  сприймаються  позитивно .  ініціатива  й  самостійність  підтримуються,  повноваження  делегуються.  Я як  директор  гімназії,  у своїй  роботі  з  працівниками  гімназії дотримуюсь  партнерського  стилю  керівництва.  Проблеми  спільно  обговорюються,  виробляються  різні  варіанти   рішення,  з  них  обирається   найбільш  оптимальний,  затверджується  і  в  подальшому  реалізується.

             В практиці  роботи  адміністрації  гімназії домінуючими  є  наради,  індивідуальні  бесіди,  інформування,  звітування.  Контроль  здійснюється  не  заради  пошуку  винних,  а  задля  позитивного  кінцевого  результату.  Завдяки  такому  стилю  керівництва  в  ЗЗСО  залишається  мінімум  агресивності, наявне  творче  вирішення  справ,  переважають  такі  методи,  як  порада,  особистий  приклад,  похвала,  шанобливе ставлення  до  людей ,   вимогливість  поєднується  із  справедливістю,  спілкування  ввічливе,  рідко  з нотками  наказування.  Учителі  мають  більше  самостійності,  що  відповідає  їх  кваліфікації  і  характеру  роботи,  створюються  необхідні  умови  для  самореалізації. 

 

ХІ.ПРІОРИТЕТНІ ЗАВДАННЯ, ЦІЛІ ГІМНАЗІЇ В НОВОМУ

НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

  • Впровадження нового Державного стандарту початкової освіти відповідно до Концепції Нової української школи;

  • впровадження інформаційних та комунікаційних технологій, комп’ютеризації  гімназії;

  •  активізація роботи з питань виховання громадської свідомості учнів, шкільного самоврядування, формування патріотизму, громадянських і конституційних обов’язків, поваги до державних символів України, національної ідеї;

  • зміцнення матеріально-технічної бази школи, ремонт будівлі школи;

  • створення безпечних умов   для проведення освітнього процесу.

Завершуючи свій виступ, хочу запевнити вас, що я завжди намагатимусь реагувати на всі ваші звернення, зміцнювати ту атмосферу довіри, партнерства, яка вже склалася в колективі вчителів, батьків та учнів. І надалі як директор школи докладатиму всіх зусиль, щоб спільними зусиллями досягати нових успіхів у навчанні та вихованні учнів.

Директор гімназії                   Лазар ГУЦАН

bottom of page